Cristiano Ronaldo jep lajmin se kur do të pensionohet...


Ylli i Juventusit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo mbetet i pasigurt se kur do të dalë në pension, duke thënë se mund të jetë vitin e ardhshëm ose ai mund të luajë deri në 40-tat e tij.

Ronaldo, 34 vjeç, ka vazhduar të shkëlqejë që pas transferimit në Juve vitin e kaluar, duke shënuar 28 gola në 43 ndeshje në të gjitha garat dhe duke ndihmuar gjigantët italianë të fitojnë një tjetër titull të Serie A në edicionin 2018/19.

Fituesi i pesëfishtë i Topit të Artë është i pasigurt kur ai do të ndalojë së luajturi – me disa që e lidhin atë me një lëvizje në MLS – megjithëse anësori portugez tha se nuk mund të jetë larg.

“Unë nuk mendoj për këtë”, tha Ronaldo për TVI të martën.

“Ndoshta unë mund të largohem nga karriera ime vitin tjetër … por mund të luaj gjithashtu deri në 40 ose 41 vjeç”.

“Unë nuk e di. Ajo që unë gjithmonë them është të shijoj momentin. Dhurata është e shkëlqyeshme dhe duhet të vazhdoj ta shijoj”, u shpreh 35-vjeçari.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook