Juventusi e konfirmon: Sarri po vuan nga kjo sëmundje


Juventusi përmes një njoftimi ka konfirmuar se trajneri Maurizio Sarri është diagnostikuar me pneumoni, pas një përballjeje me një grip.

Italiani ishte sëmurë javën e shkuar dhe kishte pasur nevojë për trajtim mjekësor në disa raste. Ai nuk u paraqit fare në udhëtimin që pati ekipi i tij të shtunën në mbrëmje në miqësoren ndaj Triestinas.

“Maurizio Sarri, pas mbikëqyrjes gjatë fundjavës, ishte sot në qendrën e ushtrimeve ku koordinoi punët me stafin e tij. Fatkeqësisht, nuk mund të merrte pjesë në stërvitjet në fushë për shkak të gripit, që e ka goditur përgjatë javës së shkuar. Në mbrëmje, ai bëri testime të tjera që konfirmuan se ka pneumoni, dhe i është caktuar terapi specifike. Trajneri ka autorizuar klubin të japë njoftime për gjendjen e tij shëndetësore”, thuhet në njoftimin e Juves.

Mbetet e paqartë nëse Sarri do të jetë në gjendje të jetë në bankinën e “Zonjës së Vjetër” në fundjavë në ndeshjen hapëse të Serisë A kundër Parmës.

Ish-trajneri i Napolit dhe Chelseat njihet si duhanxhi pa kontroll. Së fundmi kishte bërë të ditur se ka ndodhur që konsumon deri 60 cigare në ditë.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook