Mediat serbe befasohen nga çmimi i biletave për ndeshjen Kosovë – Republika çekeMediat serbe kanë reaguar në lidhje me çmimin e biletave për ndeshjen mes Kosovës dhe Republikës çeke.  Ndeshja e ardhshme mes Kosovës dhe Republikës çeke ka zgjuar vëmendjen edhe nga mediat serbe.  Ato befasohen më së shumti me çmimet e biletave VIP, të cilat kushtojnë 80 euro.  Ndërsa thonë se biletat e Kosovës janë shumë më të shtrenjta sesa të Serbisë.  Mediat serbe habiten me çmimin e biletave për ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Republikës Çeke, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020.  Ato befasohen më së shumti me çmimet e biletave VIP, të cilat kushtojnë 80 euro, transmeton lajmi.net.  Ndërsa thonë se biletat e Kosovës janë shumë më të shtrenjta sesa të Serbisë. “Espreso.rs” e ka përmendur çmimin e biletave VIP, të cilat kushtojnë 80 euro.  Ndërsa, biletat për pozitat prapa portave kushtojnë 5 euro, në Lindje nga 10 e 15 euro dhe në Perëndim, 20 euro.  “Kush do të japë aq shumë para? Nuk do ta besoni se sa është çmimi i biletave për ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Republikës Çeke!”, ka shkruar mediumi serb.  “Mirëpo, duhet pranuar se gjithmonë është dikush që është i gatshëm për të paguar aq para”, ka shtuar “Espreso.rs”.  Kosova takohet me Republikën çeke më 7 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.   
Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook