Shtatë gola dhe spektakël, Napoli fiton ndeshjen e çmendur | Golat e ndeshjes ⚽


Napoli e ka fituar ndeshjen më dramatike të kësaj fundjave deri tani.

Ekipi i Ancelottit fitoi 4-3 ndaj Fiorentinas në udhëtim, në ndeshjen e parë në Serie A.

Shtatë gola dhe shumë raste të shpërdoruar, por që në fund tre pikë i mori ekipi udhëtues.

Pulgar (9’), Milenkovic (52’) dhe Kevin Prince-Boateng (65’) shënuan për vendasit, kurse Mertens (38’), Insigne (43’ 67’) dhe Callejon (56’) realizuan për mysafirët.

Napoli ndeshjen e ardhshme udhëton te Juventusi, kurse Fiorentina shkon te Genoa.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook