Smalling tregon se kush e bindi atë t’i bashkohet Romës


Mbrojtësi i skuadrës së United, sot dhe zyrtarisht ka arritur të firmos marrëveshjen me klubin romak.

Pra Roma ishte e interesuar prej kohësh për mbrojtësin, por që Man United nuk e dha dritën e gjelbër për të.

Kështu Smalling mori fanellën me numër 6 në Romë, dhe pas fotografimit zyrtar, ai foli edhe për media.

“Kishte thashetheme jo shumë kohë më parë, dhe kjo më interesoi – por kurrë nuk jeni shumë të sigurt nëse është e vërtetë apo jo. Pastaj, pasi dëgjova se ishte konkrete, doja të flisja dhe ta përfundoja shumë shpejt.

“Unë mendoj se prania e Kolarov dhe Dzeko ishte padyshim një faktor që me shtyri t’i bashkohem Romës, duke e ditur se ata janë lojtarë me përvojë me ato që kanë arritur si në Premierligë po ashtu dhe këtu në Serie A”, tha Smalling mes tjerash.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook