Liverpool e ka nisur nĂ« mĂ«nyrĂ«n mĂ« tĂ« mirĂ« sezonin 2019/2020 nĂ« PremierligĂ«, duke e mposhtur 4:1 Norwich City nĂ« ‘Anfield Road’, tĂ« premten pasdite.

Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp pati një fillim mbresëlënës, duke shënuar të katër golat në pjesën e parë.

Grant Hanley me autogol nĂ« minutĂ«n e 7’, i dhuroi epĂ«rsinĂ« e parĂ« Liverpoolit prej 1:0.

NĂ« minutĂ«n e 19’, Mohamed Salah dyfishoi epĂ«rsinĂ« nĂ« 2:0, ndĂ«rsa Virgil Van Dijk nĂ« minutĂ«n e 28’, shĂ«noi pĂ«r 3:0.

Në fund të pjesës së parë, Liverpooli gjeti edhe golin e katërt përmes David Origi.

Pjesa e dytĂ« e ndeshjes dhuroi vetĂ«m njĂ« gol, dhe atĂ« pĂ«r mysafirĂ«t qĂ« nĂ« minutĂ«n e 64’ me anĂ« tĂ« Teemu Pukki, shĂ«nuan golin e nderit.

Në bankën e rezervistëve për Liverpool në këtë ndeshje ishte edhe Xherdan Shaqiri, por që Klopp vendosi të mos e inkuadrojë për asnjë minutë.


Previous Next