I tregoi se ku kishte jetuar sa ishte fëmijë, Ronaldo zbulon reagimin tronditës të djalit të tij

Cristiano Ronaldo pranoi që djali i tij Cristiano Jr ishte i tronditur kur i tregoi atij kushtet ku ai jetonte si i ri. Superylli i Juventusit, 34 vjeç, la shtëpinë e tij në Madeira në moshën 12 vjeç për të ndjekur ambiciet e tij për t’u bërë një futbollist profesionist. Dhe Ronaldo arriti në Lisbonë dhe jetoi me mikun e tij më të mirë, Miguel Paixao, transmeton lajmi.net. Ish-ylli i Manchester United dhe Real Madrid vendosi të marrë Cristiano Jr, nëntë vjeç, për të vizituar përsëri zonën ku ai kishte jetuar. Ronaldo i tha kanalit Portugez TVI: “Unë isha aq i ngazëllyer që ai të shihte se ku u rrita”. “Ai tashmë e njihte Madeiran dhe vendbanimin e Marques de Pombal”. “Unë shkova me Paixao dhe djalin tim dhe hymë në dhomën ku kisha qëndruar”. “Djali im u kthye tek unë dhe tha: “Babi, a ke jetuar këtu?” Ai nuk mund ta besonte”. “Ata mendojnë se gjithçka është e lehtë në këtë botë. Cilësia e jetës, shtëpitë, makinat, rrobat”. ”Unë dua ta mësoj djalin tim se talenti nuk është i mjaftueshëm. Duhet punë dhe dedikim të madh”, deklaroi portugezi.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook