Xavi drejton skuadër në Premierligë?


Legjenda e Barcelonës, Xavi ka zbuluar se ai do të mirëpriste mundësinë për të menaxhuar në Premierligë, nëse një rikthim në ‘Camp Nou’ nuk do të realizohet.

39-vjeçari u pensionua në maj, pas një karriere të mrekullueshme, e cila e pa atë të grumbullonte mbi 700 paraqitje për Barçën, duke fituar 25 trofe të mëdhenj.


Xavi kaloi katër vitet e fundit të karrierës së tij me klubin me qendër në Katar Al Sadd, përpara se të pranonte një rol si trajnerin e tyre të përhershëm në fillim të kësaj vere, përcjell lajmi.net.

Ish-mesfushori i Spanjës ka ende shumë për të mësuar si trajner kryesor, por ai tashmë ka marrë spekulimet e para për t’u kthyer në Spanjë.

“Unë nuk e fsheh atë, qëllimi im është të kthehem në Evropë dhe të kthehem te Barca, është sfida ime përpara, por unë jam akoma duke mësuar në këtë projekt dhe gjithashtu jam duke e shijuar atë”, i tha Xavi Sky.

“Ideja ime, e cila gjithashtu më ndodhi mua si futbollist, është të jem në Barcelonë”.

“Trajnimi i këtij lloji të skuadrës do të ishte një privilegj dhe privilegji më i madh për mua do të ishte kthimi në Barca”.

“Ky është qëllimi im, por kujt nuk i pëlqen Premierliga? Mund ta drejtoj një skuadër aty në të ardhmen”, u shpreh ai.


Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook