20 vite që kur Raul heshti ‘Camp Nou’

Kanë kaluar edhe 20 vjet nga dita që Raul Gonzalez festoi barazimin e tij kundër Barcelonës në ‘Camp Nou’ duke vendosur gishtin te goja për të heshtur turmën vendase.

Pasi shënoi golin e parë të Real Madridit, sulmuesi shënoi edhe të dytin pas katër minutave për ta barazuar rezultatin 2-2, pas një pasimi të Savio.

“Ishin rrethanat e atij momenti, të asaj ndeshje”, shpjegoi Raul.

“Isshtë e qartë se kjo imazh, ajo fotografi [e festimit tim me gisht në gojë është shkruar në histori, por marrëdhënia ime me lojtarët e Barcelonës, klubin dhe tifozët ka qenë e një respekti të madh”.

“Sidoqoftë, ka momente që në fushë, me tensionin, më bëri që ta bëj atë”. “Ka qëndruar atje dhe unë e lë atë si diçka të anekdotës”, theksoi spanjolli.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook