Barcelona seriozisht pas Lautaro Martinez

Interesi i Barcelonës për Lautaro Martinez do të thotë që klauzola e lirimit prej 111 milionë euro nuk është më një siguri për Interin.

22-vjeçari argjentinas pĂ«rmendet gjithnjĂ« e mĂ« shumĂ« si lojtar qĂ« do ta vesh fanellĂ«n e ‘BlaugranĂ«ve’, rekomanduar nga Lionel Messi.

Ai shĂ«noi brenda dy minutave nĂ« ‘Camp Nou’ nĂ« takimin e tyre tĂ« fundit nĂ« LigĂ«n e KampionĂ«ve, ndĂ«rsa tani ka nĂ«ntĂ« gola nĂ« 14 paraqitje pĂ«r vendin e tij.

Sipas Tuttosport, duke marrë parasysh koston e përgjithshme të talentit, klauzola e lirimit prej 111 mln euro mund të shihet si një pazar.

Inter janë të brengosur dhe do të fillojnë negociatat për një kontratë të re që do ta ngriste apo ulte ndjeshëm klauzolën.

Marrëveshja e tij e tanishme shkon deri në qershor 2023 dhe u nënshkrua në korrik 2018.

Posti paraprak Posti tjetër