Dikur luante te Interi, sot braktis futbollin dhe kandidon në zgjedhjet e Kenias!

Në Itali ka veshur fanellën e Parma, Inter dhe Latina, por sot McDonald Mariga kthehet të flasë për veten.

Por, këtë herë nuk ka lidhje me futbollin.

Ish-mesfushori (datëlindja 1987), te Real Oviedo aventura e fundit e mbyllur në korrik 2018, ka vendosur që të ndërmarrë karrierën poltike duke kandiduar në zgjedhjet parlamentare në Kenia, që do të zhvillohen më 7 nëntor.

Mariga - kandidat për një poltron në Kibra - ka publikuar mbështetjen e presidentit të Kenias, Uhuru Kenyatta, dhe zëvendësi i tij, William Ruto.

Kurioziteti? Nëse Mariga do të arrijë të fitojë zgjedhjet, do të bëhet futbollisti i katërt që do të zgjidhet në parlament pas Charles Mukora, Joab Omino dhe Chris Obure.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook