Hetimet për shitjet e biletave online, reagon UEFA

Gjatë ditës së sotme ka reaguar edhe UEFA rreth çështjes së shitjes së biletave për ndeshjet e Kosovës të cilët i luan në cilësin e vendasit.

ShumĂ« qytetarĂ« dhe futbolldashĂ«s janĂ« ankuar me mĂ«nyrĂ« e shitjes tĂ« kĂ«tyre biletave nĂ«pĂ«rmjet sistemit online “tiks.app”.

Ditë më parë edhe Prookuoria e Shtetit të Kosovës ka nisur hetimet rreth kësaj çështje.

Ndërkohë që gjatë ditës së djeshme, sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu në një prononcim ka thënë se kjo iniciativë e prokuurorisë së shtetit mund të cilësohet si ndërhyrje në punën e Federatës së Futbollit dhe se kanë biseduar edhe me UEFA-n e FIFA-n për këtë çështje.

Mirëpo një gjë e tillë është mohuar nga UEFA, të cilët në përgjigjen e pyetjeve të drejtuara nga redaksia e sportit të kp, kanë thënë se nuk kanë ndonjë informatë rreth kësaj çështje.

“Nuk kemi ndonjĂ« informatĂ« lidhur me kĂ«tĂ« rast” thuhej shkurt nĂ« kĂ«tĂ« pĂ«rgjigjje.

Posti paraprak Posti tjetër