Kush janë pesë lojtarët me më së shumti paraqitje tek Kosova?

Kombëtarja e Kosovës është ‘pjesa’ më e dashur e kosovarëve, kohëve të fundit.

Dardanët janë në rrugë të mirë që të kualifikohen në Kampionatin Evropian 2020, ku kanë dy mundësi, përmes Ligës së Kombeve dhe Kualifikueseve të Euro 2020.

Në ndeshjet e fundit, lojtari që ka bartur shiritin e kapitenit tek Kosova ishte Amir Rrahmani, i cili paraqitet me skuadrën e Veronës.

Ujkani ishte lojtari që më parë mbante këtë përgjegjësi/nder tek Kosova, por ai ka humbur pozitën e titullarit nga Aro Muric.

Rrahmani, si lojtari me më së shumti paraqitje tek Kosova, ka tashmë shiritin e kapitenit. Por, a e dini kush janë pesë lojtarët me më së shumti paraqitje tek Kosova?

Më poshtë ua përcjellim emrat e tyre, dhe numrin e paraqitjeve.

1. Amir Rrahmani |26

2. Milot Rashica |25

3. Vedat Muriqi |23

4. Mergim Vojvoda |22

5. Samir Ujkani |22

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook