Man City dhe Liverpool dënohen nga UEFA

Dy skuadrat më të mira në Premierligë aktualisht, Liverpool dhe Manchester City janë dënuar nga UEFA.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, ka shqiptuar dënime për Liverpool dhe Manchester City, shkaku i sjelljeve jo të mira të tifozëve.

Skuadrat janë ngarkuar me akuza dy javë më parë, kurse sot CEDB ka vendosur për dënimin e tyre.

City është dënuar me 15,750 euro pasi tifozët kanë hedhur gjësende në fushë gjatë fitores 2:0 kundër Dinamo Zagreb.

Liverpool nĂ« anĂ«n tjetĂ«r janĂ« dĂ«nuar me 10 mijĂ« euro, pasi tifozĂ«t e ‘Reds’ u futĂ«n nĂ« fushĂ« gjatĂ« fitores 4:3 kundĂ«r Salzburg.

Nga UEFA janë dënuar edhe skuadra si Ajax e Valencia, por edhe Borussia Dortmund.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook