Mësohet transferimi i parë i Piolit te Milan

Stefano Pioli ka qenë i qartë në prezantimin si trajner i Milanit.

53 vjeçari këtë javë ka marrë drejtimin e Milanit, duke zëvendësuar Marco Giampaolon.

Në prezantimin si trajner i Milanit, Pioli ka thënë se ‘Rossonerët’ duhet të kenë ide të qarta në tregun e transferimeve, duke sjellë lojtarë që kanë përvojën e duhur.

Një nga transferimet e para te Piolit te Milan, mund të jetë Javi Martinez i Bayern Munich, përcjell lajmi.net.

Mesfushori spanjoll nuk po gjen hapësira te Bayern Munich, dhe një kalim te Milan do të ishte i mirëpritur.

Posti paraprak Posti tjetër