Pagat e lojtarëve të Real Madrid, befason ajo e Luka Jovic

Real Madrid njihet si një nga klubet me stabilitet më të madh financiar.

‘Los Blancos’ në vitet e fundit ulën shpenzimet, por këtë edicion kërkuan revolucion dhe bën disa blerje të rëndësishme.

Një ndëra ta është edhe sulmuesi Luka Jovic, i cili edhe pse nuk starton – është lojtari i tretë më i paguar në ekipin madrilen.

Listës i prin ardhja e re Eden Hazard që paguhet 31 milionë euro në sezon, që ndiqet nga Gareth Bale me pothuajse 28 mln euro.

Ndërkohë sulmuesi serb paguhet gati 21 milionë euro në sezon, derisa lojtari që po shkëlqen këtë sezon Karim Benzema është në vendin e nëntë dhe fiton 16.5 mln euro.

Më poshtë të pagat që përfitojnë futbollistët e Realit për këtë sezon.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook