Xhaka i pushton ballinat e gazetave britanike, pasi i shau tifozët e Arsenalit

Granit Xhaka i ka pushtuar ballinat e gazetave të sportit në Britani të Madhe, pas iincidentit me tifozët e Arsenalit, të cilët i sh/au pasi e lëshuan nervat për shkak të fishkëllimave që iu bën në barazimin e së dielës 2:2 kundër Crystal Palace në Emirates.

Mesfushori shqiptar i ZvicrĂ«s, i cili Ă«shtĂ« zgjedhur kapiten i Arsenalit me gjithĂ« kritikat e shumta sĂ« fundmi, u nxor nga loja nĂ« minutĂ«n e 61-tĂ« nga trajneri Unai Emery, pĂ«r t’i lĂ«nĂ« vend Bukayo Sakas, pak pas golit tĂ« barazimit tĂ« vizitorĂ«ve.

Xhaka u përcoll jashtë fushës me fishkëllima të shumta të tifozëve të vet. Kjo bëri që ai ta humbë pusullën dhe ta heqë shiritin e kapitenit dh/unshëm, para se ta lëshonin nervat plotësisht.

Ai reagoi ndaj tifozĂ«ve duke i sh/arĂ«: “Ik pi***uni” dhe duke e hedhur fanellĂ«n nĂ« tokĂ« rrugĂ«s drejt tunelit pĂ«r nĂ« zhveshtore.

Sjellja e tij, si kapiten i sapoemëruar, ka ngjallur reagime të mëdha në Angli. Shumë ish-yje të Arsenalit dhe tifozë të klubit londinez kanë mbetur të habitur me Xhakën, të cilin e kritikuan ashpër për reagimin tërbues.

Ndërkohë, gazetat e sportit e kanë Xhakën në ballinat e së hënës.

Sun Sport shkruan: “Xhaka i sh/an tifozĂ«t e vet”.

Daily Tepegraph sport: “Xhaka mund ta humbĂ« shiritin e kapitenit pas reagimit tĂ«rbues ndaj tifozĂ«ve tĂ« Arsenalit qĂ« e fishkĂ«llyen”.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook