Video: Fenerbahce 3:2 Kasimpasa – shkëlqen Muriqi me dy gola, kjo është nota e tij

Vedat Muriqi ka shkëlqyer në fitoren 3:2 të Fenerbahce ndaj Kasimpasa.

Fenerbahce ka marrë përkohësisht kreun e tabelës në Superligën e Turqisë, pas fitores 3:2 kundër Kasimpasa.

Në këtë ndeshje ishte Vedat Muriqi që morri vëmendjen me dy gola të shënuara, në minutën e 6’ dhe 44’.

Muriqi është vlerësuar me notën 7.6 nga ‘WhoScored’ për paraqitjen e tij në këtë mbrëmje, notë kjo më e larta.

Më poshtë ua përcjellim notat e të gjithë lojtarëve nga ky takim interesant.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook