Nëse hapen reklama, kthehuni dhe provoni përsëri.


Ivan Rakitic ka provuar të shuajë spekulimet mbi të ardhmen e tij duke insistuar se ai do të qëndrojë te Barcelona sezonin e ardhshëm, por pranon se ka mbetur i zhgënjyer me minutat e pakta në sezonin 2019/20.


Rakitic pĂ«rfundoi njĂ« transferim prej 18 milionĂ« eurove nĂ« ‘Camp Nou’ nga Sevilla nĂ« vitin 2014 dhe qĂ« prej asaj kohe ka bĂ«rĂ« 299 paraqitje pĂ«r klubin nĂ« tĂ« gjitha garat, duke shĂ«nuar 35 gola.


Kroati ka fituar katër tituj të La Ligës dhe një medalje të Ligës së Kampionëve gjatë asaj periudhe, duke e vendosur veten si një nga mesfushorët kryesorë të Evropës në këtë proces, përcjell lajmi.net.


“UnĂ« fola me klubin dhjetĂ« ose 15 ditĂ« mĂ« parĂ« dhe pĂ«rfundimi Ă«shtĂ« se nuk kam asgjĂ« pĂ«r tĂ« folur sepse kam kontratĂ« deri nĂ« verĂ«n e vitit 2021 me BarcelonĂ«n dhe Ă«shtĂ« entiteti me tĂ« cilin dua tĂ« jem dhe tĂ« luaj”.


“PĂ«r mĂ« tepĂ«r, gruaja ime dhe vajzat e mia janĂ« mirĂ« nĂ« qytet. Nuk ka asnjĂ« arsye pĂ«r tĂ« menduar pĂ«r gjĂ«ra tĂ« tjera. UnĂ« po stĂ«rvitem mirĂ« dhe jam i sigurt se Rakitic do tĂ« jetĂ« nĂ« BarcelonĂ« mĂ« gjatĂ«”, tha ai.

Previous Next