Besart Berisha i pandalshëm në Australi, sërish vital për ekipin e tij [VIDEO]


Besart Berisha vazhdon formën fantastike edhe këtë sezon në Australi.


Berisha shkëlqeu edhe në ndeshjen e ekipit të tij Western United kundër Perth Glory, duke realizuar dy golat e vetëm të takimit, shkruan lajmi.net.


35-vjeçari shënoi në minutat 27′ dhe 52′, duke i siguruar zonën play-off skuadrës së tij për të tentuar shpalljen kampion në fund.

Berisha është në kuotën e 18 golave, dy më pak se golashënuesi më i mirë Maclaren.


Wester United është ekipi i vetëm që do të zhvillojë edhe dy ndeshje deri në fillimin e fazës play-off dhe kështu mund të ngjitet edhe më lartë se sa vendi i gjashtë ku pozicionohet aktualisht me 36 pikë.
Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook