E paralajmëron Messin


Lionel Messi duket tĂ« jetĂ« i palumtur nĂ« BarcelonĂ« dhe mulliri i thashethemeve parasheh se ai mund t’i bashkohet Manchester Cityt, por bashkĂ«kombĂ«si i tij Gonzalo Higuain e ka paralajmĂ«ruar atĂ« pĂ«r vrazhdĂ«sinĂ« e mbrojtĂ«sve tĂ« PremierligĂ«s.

Higuain luajti në ligën elitare angleze vetëm gjysmë sezoni, kur e veshi fanellën e Chelsean në pjesën e dytë të sezonit .

“UnĂ« kam vuajtur shumĂ« nĂ« PremierligĂ« dhe nuk arrita tĂ« pĂ«rshtatesha me futbollin atje gjatĂ« gjashtĂ« muajve”, tha Higuain pĂ«r Fox Sports.

“Nuk Ă«shtĂ« aspak si nĂ« La Liga. Nuk e di nĂ«se do tĂ« kishte ndikim nĂ« Messin. Por nuk mendoj se ai do tĂ« vuante sepse Ă«shtĂ« lojtar i njĂ« niveli tjetĂ«r”, theksoi argjentinasi.

“Atje mbrojtĂ«sit janĂ« tĂ« ashpĂ«r sepse tĂ« shkelmojnĂ« dhe gjyqtarĂ«t nuk ndalin faulle pĂ«r kĂ«tĂ« siç e bĂ«jnĂ« nĂ« SpanjĂ«”.

Higuain thotë se dëshiron ta shohë Messin të lumtur.

“Nuk e di çfarĂ« po mendon Messi tani, por shpresoj se ai do tĂ« vendosĂ« pĂ«r atĂ« qĂ« ndiej se e bĂ«n tĂ« lumtur”.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook