Formacionet e mundshme: Atalanta – PSG


Liga e Kampionëve do të nisë sot turneun në Lisbonë, e cila do të luhet me një ndeshje.


Për shkak të pandemisë COVID-19, UEFA kishte vendosur që fazat e mbetura të kompeticionit më të rëndësishëm për klube të zhvillohen në Portugali.


Ekipet e para që do zbresin në fushë janë Atalanta dhe PSG, sonte nga ora 21:00 në stadiumin ‘Da Luz’, përcjell lajmi.net.


Skuadra italiane mbetet një nga befasitë më të bukur të këtij sezoni, ku do tentojë befasinë ndaj njërit prej favoritëve kryesor, edhepse do të luajë pa Josip Ilicic.


Kampioni francez ndërkohë nuk llogarit në shërbimet e Angel Di Maria, Kurzawa dhe Marco Verratti, teksa Kylian Mbappe pritet ta nis nga stoli.


Formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:


Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook