Interi dhe Shakhtar Donetsku – Drejtpërdrejt LIVE 🔴


Interi dhe Shakhtar Donetsku do të tentojnë sonte të kalojnë në finale të Ligës së Evropës.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 21:00 në stadiumin “Merkur Spiel-Arena”.

Për këtë sfidë, Antonio Conte nuk mund të llogarisë në Alexis Sanchez e Mattia Vecino, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Shakhtari do të jetë pa lojtarët si, Ismaily dhe Malyshev, që po ashtu janë të lënduar.

Kujtojmë se fituesi i këtij dueli do të takohet me Sevillën në finale, që fundjavën që shkoi eliminoi Manchester Unitedin me rezultat 2-1.

Formacioni i Interit: Handanovic, Godin, De Vrij, Bastoni, D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young, Lukaku dhe Lautaro Martinez.

Shiko ketu ndeshjen LIVE

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook