Nëse hapen reklamat, kthehuni dhe provoni përsëri.


Bayern Munichu dhe Lyoni kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Bavarezët dhe francezët do të ndeshen mes vete në gjysmëfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve dhe fituesi i këtij takimi do të luajnë ndaj Paris Saint-Germain.

Të dy skuadrat janë gati për këtë ndeshje të madhe e cila zhvillohet me fillim nga ora 21:00 në Estadio Jose Alvalade të Lisbonës në Portugali.

Ekipi i Hansi Flick vjen në këtë ndeshje pas fitores së madhe 8-2 ndaj Barcelonës dhe synon fitoren e radhës për të arritur finalen e madhe.

Në anën tjetër, edhe Lyoni ka shpresa të mëdha se do të arrijë të befasojë edhe Bayernin pas eliminimit që i bëri Manchester Cityt.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet e njëjta të ndeshjeve çerekfinale.

Lyon: Lopes, Denayer, Marcelo, Aouar, Depay, Dubois, Marcal, Ekambi, Caqueret, Cornet dhe Guimares.

Bayern: Neuer Kimmich, Boateng, Alaba, Davies, Goretzka, Alcantara, Perisic, Muller, Gnabry dhe Lewandowski.

Shiko ketu ndeshjen LIVE

Shiko Futboll ✅
Previous Next