ZYRTARE: El Clasico e parë këtë sezon do të luhet në një orar të pazakontë

 

Është konfirmuar dita dhe ora e saktë për El Clasicon e parë këtë sezon.

Barcelona dhe Real Madrid do të përballen për herë të parë këtë sezon me 24 tetor (e shtunë), në kuadër të La Liga.

Ora e sfidës do të jetë e pazakontë për një ndeshje të tillë, pasi do të nisë nga ora 16:00.

Ndeshja e parë do të luhet në ”Camp Nou”, ndërsa ajo e dyta në ”Santiago Bernabeu” vitin e ardhshëm.

Të dyja ekipet janë favorite për të triumfuar në La Liga këtë sezon, derisa ndeshjet direkte pritet të vendosin shumëçka sa i përket kësaj gare.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook