📺  SHIKO KËTU

Shiko Futboll ✅

Anthony Joshua dhe Kubrat Pulev kanë arritur në The SSE Arena të Wembley, aty ku do të zhvillohet meçi i shumë pritur i peshave të rënda.

Joshua dhe Pulev do të ndeshen mes vete në super-meçin e peshave të rënda diku pas orës 23:00 të mbrëmjes së sotme (e shtunë).

Boksieri britanik do të tentojë të mbroj titujt e tij në pesha të rënda WBA, IBF dhe WBO kundër bullgarit Pulev, i cili është kundërshtar i tij.

Ky meç ishte planifikuar për në 20 qershor, por pandemia e coronavirusit prishi planet dhe tashmë data e sotme është finalja kur ky meç do të zhvillohen.

Arritja e Joshuas dhe Pulev ka ‘pushtuar’ rrjetet sociale, ku shumë tifozë mesi presin fillimin e meçit. 

 

 


Previous Next