Arsenali është nikoqir i Burnleyt në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 12 në Ligën Premier.

Topçinjtë kanë arkëtuar vetëm 13 pikë në takimet e mëparshme, ashtu që kanë nevojë për fitore që të ngriten në tabelë.

Në anën tjetër, Burnley është në zonën e rrezikut me vetëm gjashtë pikë të fituara dhe po ashtu ka nevojë për pikë.

Trajnerët Mikel Arteta dhe Sean Dyche i kanë përgatitur ekipet që do ta fillojnë takimin nga minuta e parë.

Formacioni startues i Arsenalit: Leno, Bellerin, Gabriel, Holding, Tierney, Xhaka, Elneny, Saka, Willian, Lacazette, Aubameyang.

Formacioni startues i Burnleyt: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Westwood, Brownhill, McNeil, Brady, Wood. Rodriguez.

 📺  SHIKO NDESHJEN


Previous Next