Newcastle - Liverpool | 𝗟𝗜𝗩𝗘 🔴

 

Jurgen Klopp ka përpara vetës një sfidë tjetër, ku do të përballet me Newcastle United për xhiron e 16-të.

Liverpool dhe Newcastle do të jetë ndeshja e vetme e ditës së sotme për shkak se ndeshja mes Tottenham dhe Fullham është anuluar.

Liverpool ka në mendje vetëm fitorën pasi pranë tyre janë afruar klubi i Ole Gunnar Solskjaer, Manchester United.

Kampioni aktual për ndeshjen ndaj Newcastle, ka përgatitur këtë formacion:

Alisson, Trent AA, Phillips, Fabinho, Robertson, Henderson, Milner, Jones, Salah, Firmino, Mane

E kjo do të jetë 11-shja e Steve Bruce për natën e sotme:

Karl Darlow; Yedlin, Schar, Fernandez, Clark, Ritchie, Hayden, Longstaff, Murphy, Joelinton, Wilson.

Me një fitore eventuale ata do të largoheshin 5 pikë nga përcjellësi i tyre më i afërt.

📺  SHIKO NDESHJEN

Shiko Futboll ✅
Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook