Parma - Juventus | 𝗟𝗜𝗩𝗘 🔴

 

Sonte luhet ndeshja ndërmjet Parmës dhe Juventusit në kuadër të xhiros së 13-të të Serie A.

Juventus kërkon të përforcojë pozitën në tabelë, në mënyrë që t’ju afrohet Milanit dhe Interit në krye të tabelës.

Edhe trajneri i Juventus, Andrea Pirlo, kishte deklaruar se Parma është një ekip i rrezikshëm dhe se ‘Bianconerët’ duhet të kenë kujdes nga kundërsulmet e tyre pasi ata kanë lojtarë si Gervinho dhe Karamoh të cilët mund të bëjnë probleme.

Juventus qëndron në pozitën e tretë me 24 pikë gjithsej, ndërsa Parma qëndron në pozitën e 14-të me 12 pikë gjithsej.

Për Juven pritet të mungojnë: Dybala, Demiral, Chiellini dhe Arthur.

Formacioni i Juventusit: Buffon, Sandro, De Ligt, Bonucci, Danilo, Ramsey, Bentancur, McKennie, Kulusevski, Morata, Ronaldo.


📺  SHIKO NDESHJEN

 

Posti paraprak Posti tjetër