Inter 6-2 Crotone | SHIKONI TĂ‹ GJITHA GOLAT

 

Inter ka triumfuar ndaj Crotone në kuadër të xhiros së 15-të të Serie A.

Inter dhe Crotone u ndeshĂ«n nĂ« kuadĂ«r tĂ« xhiros sĂ« 15-tĂ« tĂ« Serie A, “NerazzurrĂ«t” nisĂ«n ndeshjen dobĂ«t pasi qĂ« Crotone doli nĂ« avantazh.

Golin pĂ«r mysafirĂ«t e shĂ«noi Zellenato nĂ« minutĂ«n 12′ tĂ« ndeshjes.

Nuk vonoi pĂ«rgjigja e “NerazzurrĂ«ve”, ishte Lautaro Martinez i cili barazoi shifrat nĂ« minutĂ«n 20′, ndĂ«rsa nĂ« minutĂ«n e 30′ pĂ«rmes njĂ« autogoli, Inter doli nĂ« avantazh. Autogolin e shĂ«noi Morrone.

Por, Crotone si dukej  nuk dĂ«shironte tĂ« dorĂ«zohej lehtĂ«, nĂ« minutĂ«n 36 u akordua penalti pĂ«r ta, Golemic realizoi pĂ«r rezultatin 2-2. Pjesa e parĂ« pĂ«rfundoi me kĂ«tĂ« rezultat.

Me tĂ« filluar pjesa e dytĂ«, Inter dukej shumĂ« mĂ« i rreziksĂ«m, po rridhte minuta 57′ kur Lauraro Martinez shĂ«noi golin e dytĂ« personal dhe i dha avantazhin Interit nĂ« 3-1.

Minuta 64′ ishte Romelu Lukaku i cili shĂ«noi pĂ«r rezultatin 4-1.

Dhe nĂ« skenĂ« doli prap Lauraro Martinez i cili kompletoi hetrikun e tij nĂ« minutĂ«n 78′

PĂ«r tĂ« vulosur fitoren e thellĂ«, u pĂ«rkujdes Achraf Hakimi i cili realizoi gol nĂ« minutĂ«n e 87′

Ndeshja përfundoi me rezultatin 6-2 në favor të Inter.

Tani Inter ka 36 pikë gjithsej dhe ngjitet në pozitën e parë të Serie A.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook