🔴 𝗟𝗜𝗩𝗘 | Chelsea - Man City


Chelsea dhe Manchester City do të përballen në gjysmëfinale të FA Cup. Për Chelsean, mungesë e madhe do të jenë, Mateo Kovacic dhe Andreas Christensen të cilët do të mungojnë në këtë sfidë, shkruan lajmi.net.

Por, lajm i mirë për Thomas Tuchel është se N’Golo Kante është i gatshëm për këtë takim.Në anën tjetër, City është i kompletuar dhe nuk ka mungesa përpos Kun Agueros, i cili mbetet jashtë këtij takimi.

Formacionet zyrtare të klubeve:

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Thiago Silva, Rudiger, James, Jorginho, Kante, Chilwell, Ziyech, Werner, Mount.

Manchester City: Steffen, Cancelo, Dias, Laporte, Mendy, Rodrigo, Fernandinho, De Bruyne, Torres, Sterling, Jesus.

📺 SHIKO NDESHJEN KËTU

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook