Pep Guardiola merr një super lajm para finales së Ligës së Kampionëve

 

Kevin De Bruyne vazhdon shërimin e tij nga dëmtimi përpara finales së Champions League.

Pep Guardiola ka folur sot për gjendjen e mesfushorit të tij para ndeshjeve të ardhshme.

Belgu ka munguar në dy ndeshjet e fundit kundër Chelsea dhe Newcastle.

“Kevin ka qenë duke u stërvitur dy ditët e fundit dhe ndihet mirë. Të gjithë e dinë se sa i rëndësishme është, por ne do ta shohim nivelin e rikuperimi në ditët në vijim”, tha Guardiola.

Vlen të theksohet se finalja e madhe e Ligës së Kampionëve zhvillohet me 29 maj.

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook