🔴 𝗟𝗜𝗩𝗘 | 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Uellsi - Danimarka 🇩🇰 | Euro2020 🏆

 Uellsi dhe Danimarka do të përballen në kuadër të fazës eliminuese të “Euro 2020”.

Të dyja Kombëtaret befasuan me formën dhe kualifikimin e tyre në këtë Kampionat, ku Danimarka pësoi fatkeqësi me lojtarin e tyre, Christian Eriksen.

Tani, ato gjenden 90 minuta larg çerekfinales së “Euro 2020”.  Në përballjet kokë më kokë, Danimarka ka fituar gjashtë ndeshje ndërsa Uellsi katër.

📺 SHIKO NDESHJEN KËTU

 

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook