𝐃𝐢𝐫𝐞𝐤𝐭 | Chelsea - Villarreal | Superkupa e Evropës

 


Chelsea dhe Villarreal do të përballen në kuadër të Superkupës së Evropës.

Fituesi i Ligës së Kampionëve, Chelsea dhe fituesi i Europa League, Villarreal do të përballen për Superkupën e Evropës.

Në fakt, Chelsea nuk e ka fituar asnjëherë Superkupën e Evropës, pavarësisht që pati rastin tri herë, “The Blues” janë mposhtur në të tri rastet.

Në herën e parë ata u mposhtën nga Atletico Madridi në Superkupë, ndërsa kur fituan Europa League, u mposhtën nga Bayerni dhe në vitin e parafundit nga Liverpooli.

Por edhe për Villarrealin është e njëjta gjë, Emery e ka fituar por skuadra jo pasi kjo është hera e parë që ata fituan Europa League.

Formacionet zyrtare të klubeve:

Chelsea:

Mendy, Chalobah, Zouma, Hudson-Odoi, Kovacic, Kante, Alonso, Ziyech, Werner, Havertz

Villarreal:

Asenjo, Alfonso Pereira, Torres, Albiol, Foyth, Moreno, Capue, Trigueros, Dia, Moreno, Pino

📺 SHIKO NDESHJEN KËTU

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook