𝐃𝐢𝐫𝐞𝐤𝐭 | Liverpool - Burnley

 


Liverpooli e pret Burnley-n në ndeshjen hapëse të xhiros së dytë në Premier League.

Vendasit hyjnë të motivuar në këtë ndeshje pasi vijnë nga fitorja e thellë në xhiron e parë 3-0 përball Norwichit, në një duel ku shkëlqeu Mohamed Salah me dy asistime dhe një gol të realizuar.

Në anën tjetër Burnley nuk e nisi mbarë edicionin, pasi u mposht 2-1 nga Brighton.

“The Reds” të udhëhequr nga Salah synojnë të vazhdojnë me fitore, pasi kërkojnë ta rikthejnë titullin e kampionit në shtëpi.

Në anën tjetër mysafirët kërkojnë të bëjnë befasi dhe të marrin të paktën një pikë në shtëpi,

Formacioni i Liverpoolit: Alisson, Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas, Elliott, Henderson, Keita, Salah, Jota, Mane.

Formacioni i Burnleyt: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Gudmundsson, Brownhill, Cork, McNeil, Wood, Barnes.

📺 SHIKO NDESHJEN KËTU

Posti paraprak Posti tjetër

Recent Posts

Facebook